Mondmasker is niet verplicht voor klanten bij horecazaak
Sinds afgelopen zaterdag moet verplicht een mondmasker gedragen worden op verschillende locaties, zoals winkels, bioscopen, musea… Wat nog onduidelijk bleek, was of dat horecazaken hieronder vielen. Bijvoorbeeld bij afhaalfrituur, broodjeszaak, pastabar, ijssalon, inkom/lobby van een horecazaak… Horeca Vlaanderen vroeg verduidelijking aan de bevoegde diensten. Deze vraag is daardoor nu beantwoord.
Alle bovenstaande zaken vallen onder de toepassing van de horecaregels. Een mondmasker voor de klanten is dus niet verplicht.
Hou wel rekening met de volgende zaken:
- In winkelcentra is het verplicht een mondmasker te dragen. Het mondmasker mag worden verwijderd door een persoon enkel en alleen voor de tijd die strikt noodzakelijk is voor de consumptie van eten en drinken. Vindt de consumptie plaats in een horecazaak, dan zijn de horecaregels van toepassing.
- In elke conferentiezaal, onafhankelijk van de grootte, moeten de personen mondmaskers dragen.
- Daarnaast blijven de gekende regels voor horecaondernemers en personeel gelden:
Bij zaalpersoneel blijft een mondmasker verplicht. Het kan aangevuld worden met een face shield, maar dat kan het mondmasker nooit vervangen. Alleen bij medische problemen kan een mondmasker vervangen worden door een gelaatsscherm. In de keuken moet het personeel ook een mondmasker dragen, tenzij 1,5 meter afstand gehouden kan worden. Horecaondernemers hebben geen verplichting om een mondmasker te dragen als ze 1,5 meter afstand kunnen bewaren tot anderen. Wanneer dat niet mogelijk is, moet de ondernemer gebruik maken van bijvoorbeeld een mondmasker, plexiglas… Dit geldt overal, ook achter een toog of bij een frituur.
- Zorg er ook voor dat aan tafel 1,5 meter tussen gasten uit een verschillende sociale bubbel gehouden wordt, of zet een (plexi)wand van minstens 1,8 meter hoog ertussen. Zorg voor handgels, ontsmet tafels en stoelen na iedere gast en zet geen overbodige zaken op tafel (zoals bijvoorbeeld bloempotten, vazen…).
U kan alle richtlijnen nalezen op www.heropstarthoreca.be .
UPDATE: Sinds oktober is het dragen van een mondmasker of ander alternatief in stof verplicht voor de horecaondernemer, ook wanneer een afstand van 1,5 meter bewaard kan worden.